19 Ocak 2022 Çarşamba
ÖNCE SİZ KENDİNİZİ KANITLAYIN

ÖNCE SİZ KENDİNİZİ KANITLAYIN

 

Gazeteci olduğumuz hasebiyle birçok toplantı davet konferanslarına davet ediliyoruz. Elverdiğince katılmaya gayret gösteriyoruz. Katılmasına katılıyoruz da, acaba nasıl bir proje var ne yapılmak isteniyor? Ülkemize, memleketimize, şehrimize, kasabamıza, köyümüze nasıl bir hizmet gelecek?

Nasıl bir proje var derken, konuşmacılar çıkar protokolü selamlar, önceden hazırladığı metni okur ve hemen akabinde ” liderimiz Sayın Cumhurbaşkanının, Erdoğanın arkasındayız. O şöyle yaptı böyle yaptı” gibilerinden ezber cümleleri peşi peşine sıralar.

Sanki kendi başarısı gibi, başlar Hükümetin ve Cumhurbaşkanının türlü çileler içerisinde kazandığı zaferleri ve başarılı icraatlarını övmeye.

Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasına sığınıp da siyaset yapmayın, kendi  başarı hikayeleriniz de olsun artık. Kendinizi kanıtlayın ve siyaseten  var olduğunuzu ispat edin lütfen!

Biz zaten Cumhurbaşkanımızın nasıl bir dava adamı olduğunu biliyoruz, bazen sabahlara kadar uyumadığını da biliyoruz, bu memleket için vatan için bayrak için nasıl mücadele ettiğini de biliyoruz. Ezanların selaların beş vakit okunması için ve bunu İslam coğrafyasına ve hatta dünyaya yayması için verdiği mücadeleyi de biliyoruz. Bir mazlumun parmağı kanasa dünyanın öbür ucunda da olsa içine akıttığı gözyaşı duyduğu üzüntüyü bunlarla kalmayıp, her zaman onların sesi olup önüne kim çıkarsa çıksın onlara kafa tutan, sonucu ne olursa olsun diyen bir Cumhurbaşkanı olduğunu da  biliyoruz.

Aslında herkes biliyor Ülkenin en ücra köşesindeki insanda biliyor, taşradaki insan da biliyor. Yani bunu sizden dinlemeye gerek yok! Siz kendinizi boşa yormayın. Kendi düşüncenizi,  kendi fikrinizi söyleyin, kendinizi ispatlayın. Kişiliğiniz ve karakterinizi ortaya koyun.

Biraz omurgalı olun!

Sizler taşın altına gövdenizi koyun diye bir beklentimiz yok, elinizi koyun yeter! Hepimiz beşeriz, hepimiz ölümü tadacağız, bugün Recep Tayyip Erdoğan var yarın yok. Bu hepimiz için geçerli, bu kadar korkak ürkek olmayın. Koltuğunuza yapışıp kalkmayın. Halkın içine çıkın, onlarla dertleşin, sorunlarını dinleyin. Bunu da göstermelik yapmayın.

Demem o ki ;
Bugün Ak parti teşkilatları zenginler kulübüne dönüştü. Herkes kendi yandaşına kendi taraftarına kıyak çekmiş durumda. Halk bundan rahatsız, dolayısıyla 2002 atmosferi heyecanı yok. Bu şekilde 2019 seçiminin çok zor geçeceği bir kehanet değildir. Herkesin kendi testisini doldurmakla meşgul olduğu can yakıcı bir vakıadır. Ancak şu gerçek hepimizin ortak kaderi ve hakikati olarak gün gibi aşikar dır ki; Biz kendi çıkarlarımızı kutsayıp, bununla meşgul iken, yakın bir gelecekte, birilerinin gelip o testilerimizi topyekun imha edeceğidir.

Tıpkı 90’LI YILLARDA Bosna’da olduğu gibi, Irak, Tunus, Libya ve Suriye’de olduğu gibi!...

Unutmamalıyız ki, bu coğrafyada yaşayan herkesin kaderi ortaktır! Zengin, fakir, iyi, kötü, işçi, patron, eğitimli veya eğitimsiz! Hepimiz ortak bir akıbete sürükleniyoruz. İstikbal, ya istiklal olacaktır ya da istibdad.

Hatırlatayım istedim.

13.09.2017 (Mehmet Güngördü)

Yorumlar (5)

Yorum Yaz
Merhaba Mehmet Bey öncelikle kaleminize sağlık çok güzel özetlemişssiniz lakin uzun bir süredir yazılarınızı güncellemiyorsunuz sadece siz değil hemen hemen bütün yazarlarınız için geçerli bu sözüm. Lütfen sizden ve diğer yazarlarınızdan yeni haberler bekliyoruz daha önceki arkadaşlarında dediği gibi asgari ücret konusunun yanı sıra gündem (nato krizi) ile alakalı konulara değinmenizi bekliyoruz. İyi çalışmalar.
muzaffer bayhan19 Kas 2017 22:47:22
yüreğinize ve kaleminize sağlık çok güzel özetlemişssiniz. Sizlerden bir ricamda şu zamlar,asgari ücret ve suriyelilerin gelişiyle rantçı ev sahiplerinin kiraları arttırması ve yine rantçı iş yeri sahiplerinin işçilik ücretlerini düşürmesi,asgari ücretlinin açlık sınırının altında ücret alarak yaşamlarını sürdürmeye çalışması gibi toplumsal sorunlarıda kaleme almanızdır. Haber yenisöz sitesini gerçekten severek ve ilgiyle takip ediyorum kimsenn kaleme alamadığı sorunları kaleme alan yazar kadrosu var gerçekten. İnşaallah bu şekilde devam edebilirsiniz.
mehmet taş19 Kas 2017 18:18:15
MEVCUT DURUMU ÇOK GÜZEL TESBİT ETMİŞSİN.SİZİN GİBİ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARININ BU DURUMU DAHA YÜKSEK SESLE DİLE GETİRMESİ LAZIM...SN ERDOĞANIN ARKASINA SAKLANARAK YAPILAN YANLIŞLAR ARTIK ÜLKEMİZE ZARAR VERMEYE BAŞLADI....BU KADAR ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇEN ÜLKEMİZ...MALESEF LİDERİNİN YALNIZ BIRAKILDIĞI BİR SÜREÇ YAŞIYOR...YAZIK ÇOK YAZIK..
lazmando5314 Eyl 2017 15:02:43
Yüreğine sağlık
Mustafa13 Eyl 2017 15:09:41
Cok cok haklısınız 2019 cok zor bir süreç olacak Özellikle 20009 dan sonra akp kendi cıkarları için çalıyor Reisi kullanarak reis olmasa akp bir hiçtir Reis önce partisini temizlemeli bence
testere 7979@gmail.com13 Eyl 2017 15:08:09

DİĞER YAZILAR

Var Olmanın Teminatı Cihad ve Şehadet Aşkı

ALLAH İÇİN BİRİNİ SEVMEK

BİR MİLLETVEKİLİ VE SİYASETÇİ NASIL OLMALIDIR?

METAL YORGUNLUK BİTTİ Mİ?

TERÖR NASIL BİTER

BİSMİLLLAH