19 Mayıs 2022 Perşembe
Düğünde Cumhurbaşkanı Adayı Konuşulmuş

Yavuz Selim Türk

Düğünde Cumhurbaşkanı Adayı Konuşulmuş

2019 Türkiye'nin en önemli seçimi olacak diye söze başlıyor siyaset ve medya camiası...
Bu seçim o kadar önemli bir seçim ki düğünlerde bile seçim konuşuluyor.
Karar Gazetesi'den Mustafa Karaalioğlu'nun evladının düğününde dahi çiftlerin mutluluğu değil 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi konuşulmuş. Bir vekil danışmanı "Düğünde kimin ne taktığını değil kimin katıldığı konuşuldu. Mesela Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu katıldı. Düğünde Cumhurbaşkanlığı seçimi konuşuldu. Bizim bulunduğumuz masada söz konusu 3 isimden hangisi aday olursa olsun kazanır denildi. Meral Akşener'in ve CHP'nin de olası Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu adaylığında bu isimleri destekleyeceğini AK Parti milletvekili söyledi" dedi. Düşünün artık gelecek için Meral, CHP ve AKP'lilerin nikahı Karar Gazetesi'nin düğününde kıyılmış. Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenecek yol haritası konusunda çiftler birbine söz vermişler. Hatta maddi olarak seçimi destekleyecek iş adamları bile bulunmuş. Vekil danışmanı öyle inanmış ki konuşulanlara "Erdoğan'ın işi yine Allah'a kaldı." dedi.
Muhabbet bağının sonu Erbakan hocanın yol arkadaşı olan büyüğümüzün şu sözleriyle geldi; "İşimiz Allah'a kalmişsa ol bil evladım. Erdoğan'ın şimdiye kadar bu kirli plânlardan bile nasıl temiz kurtulduğunu saniyorsun; Hak ve halk kurtardı hep zaten...hamd olsun"

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

"Darbeye Direnen Kahraman Gazeteciler"

Geçen gün twitterda AKP'li troller tarafından "darbeye direnen kahraman gazeteciler" diye bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğraftaki darbe sever gazeteciler şöyle isimlerden oluşuyordu. 15 Temmuz gecesi Konya'da halkın sokağa çıktığını görünce gazeteci arkadaşlarına "Ben gazeteciyim, enayimiyim ki kendimi vurdurayım" diyen isim de vardı. Ankara temcislcisi olduğu dönemde Fetö'cüleri gazetesine dolduran ve bu isimlerin tutuklu olduğu dönemde kahraman gazeteci isim de vardı. Muhabirinin 'Kayseri'den FETÖ'cü şirketleri bize haber yapma izni vermiyor' diyen gazeteci de kahramandı. Bu fotoğrafı gördükten sonra oraya yapılmış bir yorum dikkatimi çekti. 15 Temmuz gazisi muhabir bir arkadaş "Gruptan o fotografa koymak icin darbe gecesi muhabir olarak gorevi basında darbecilerin kurşunladığı isim olan ben yazılmadım mı?" diyordu. Evet mesele şu... Fetö ile mücadele edenler değil, Fetö'nün kucağındaki isimlerdir sosyal medya kahramanları...

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

TRT Kurdi'yi 'çavuş' yönetiyor!
Yeni Türkiye'nin medya yapilanmasında TRT kilit rol üstlendi. Dünyanın her yerinde vicdanın sesi olan TRT, bünyesinde Arapça, İngilizce, Soranice ve Kürtçe gibi bir çok dip ve lehçede yayın yapıyor. Bu zengin yayın ağında TRT Kurdi kritik ve önemli bir yere sahip...
Bu önemli yayın ağının kırmanci  haber müdürlüğü makamında Malatyalı bir uzman çavuş oturuyor. Yıllarını medya sektörüne vermiş, etik habercilik anlayışıyla devlet ile milleti kaynaştırmak için kurulmuş TRT Kurdi'nin haber müdürlüğüne bir uzman çavuş getirilmesi hem Yeni Türkiye anlayışına, hem Erdoğan'ın ortaya koyduğu vizyona zıt bir durum. "Zıt" yazarken aslında en hafif tabiri kullanıyorum. Kurumda çalışan gazeteci arkadaşların 'söylemeye utanıyoruz ama haber müdürümüz bir çavuş' dediği bu isimi buraya getiren hemşehricilik anlayışı aslında 70 ve 80'lerin Türkiye'si özlemi çekenlerin bir icraatı... Kürtlere çavuş üzerinden verilmek istenen mesaj "başınıza bir çavuş koyduk ona göre..."
Bu arada kurumdaki çaycı ile muhabirlerden,  editörlerden daha samimi olan çavuş haber müdürü arkadaşa söylüyorum; Çaycı diyip geçmiyoruz. Umarım bu ayıp son bulur.

20.09.2017 (Yavuz Selim Türk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

AKP'liler Meral'i iktidara hazırlıyor