19 Ocak 2022 Çarşamba
BEKA KONUSUNDA VATANDAŞ OLARAK SORUMLULUĞUMUZ NEDİR?

Mahmut Sami Mallı

BEKA KONUSUNDA VATANDAŞ OLARAK SORUMLULUĞUMUZ NEDİR?

Beka, özgürlüğün teminatıdır,huzurun sembolüdür,ferahın bütünlüğüdür.Beka, kamu sisteminin garantisi ve kalkınmanın ilk adımıdır.

Esaretin yok sayıldığı, cesaretin iri ve diri olduğu bir devlet anlayışıdır.Bu minvalden yola çıkarak değerlendirdiğimizde ülkemiz jeopolitik olarak beka konusuna her zaman önem vermek zorundadır. Devlet nizamı için bu husus öncelikli düşünülen bir stratejidir.Bu konuya yönelik dış güçlerin devletimizindüzenini bozmak üzere yakın zamanda gireceğimiz yerel yönetimler seçimi üzerinden büyük bir hamle yapmayı hedeflemektedirler.

 

Beka bir ülkenin ulusal ve milli güvenliğini ele alan bir mevzudur. Yediden yetmişe bütün ülke vatandaşlarını kapsayan ve yurdumuzun her bir karış toprağını ele alan çok mühim bir konudur.Muhalif düşüncedeki parti temsilcilerinin dile getirdiği gibi hafife alınacak bir konu değildir.

 

Eğer bir otoriter düzen yıkılmak istenirse bunun ilk adımı iktidar ile halk arasında daimi bağ olan yerel yönetimlerden başlanır. Görüldüğü üzere 17 yıldır milleti ile et ve kemik gibi bütünlük sağlamış olan AK Parti iç ve dış düşmanların ve yasa-dışı örgütsel oluşumların ana hedefi haline gelmiştir.Bugün yerel yönetimler seçiminde sadece belediye başkanınızı seçmiyorsunuz, aynı zamanda devlet imkânlarının güvencesini sağlamak üzere koruma altına alıyorsunuz.

 

Henüz daha kısa süre önce cereyan eden Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yasadışı terör örgütleri tarafından servis edilen hadiseleri hatırlayalım.Belediyeye halka hizmet sunmak üzere devlet tarafından sunulan imkânların terör örgütlerinin tekelinde nasıl kullanıldığını göz önüne getirelim.Şehirlerin altında terör örgütlerinin kurduğu sığınaklar, açtığı tüneller vb. gelişmelerin terör örgütüne yakın parti ve onların tarafından terör üyelerinin aday gösterildiğini unutmayalım.

 

Lütfen, vatanımıza sahip çıkalım.Lütfen, bekamızı korumak üzere adım atalımve buna gayret ederek yerel yönetimlerde kendisini ispatlamış olan AK Partiye bir kez daha sahip çıkalım.Bunun için Cumhur İttifakını koruyalım.Sistemsel eksiklikleri ve kişisel hataları göz önüne getirerek gruplar halinde FETÖ uzantılarının sergilediği propagandalara aldanmayalım.

 

Bugün cumhuriyetin nizamını koruyan Cumhur İttifakıdır.Bugün milletimizin bütünlüğünü gözeten Cumhur İttifakıdır.Bugün terör illetinden ülkemizi ve milletimizi koruyacak olanCumhur İttifakıdır.Bugün devletimizin bekasını gözeten Cumhur İttifakı’dır.

 

Bazı siyasi partilerin yurtdışı gezilerinde bazen de mektup yolu ile yabancı devlet temsilcilerine ülkemizi şikâyet ederek küçük düşürme arayışlarında bulunduktan sonra yerel yönetimler seçiminde beka konusuna gölge düşürmeye çalışmaları büyük bir gaflettir.

 

Ateş çemberi içinden geçen Ortadoğu bölgesinde yıkılmadan ayakta duran devletimize zarar vererek coğrafi hâkimiyetini zedelemek üzere yerel yönetimler seçimleri üzerinden hamle yapmak isteyen dış güçler ve iç uzantılarına fırsat vermeyelim.

 

Bu bütünlüğü Cumhur İttifakını koruyarak güvence altına alalım.Bir olalım, iri olalım ve böylece diri kalalım.Birliğimizi, dirliğimizi ve huzurumuzu bozacak olan hiç kimseye fırsat vermeden vatansever bir kişi olarak kendimiz olalım.

30.03.2019 (Mahmut Sami Mallı)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

MEMLEKET İÇİN KOŞMA VAKTİ