19 Ocak 2022 Çarşamba
AKP'liler Meral'i iktidara hazırlıyor

Yavuz Selim Türk

AKP'liler Meral'i iktidara hazırlıyor

Ankara'da dostlarla muhabbet bağına girmiştik,yanımıza bir daire başkanı ve bir bakan danışmanı geldi. Muhabbet Erbakan hoca ve Fetö konusundaki uyarıları idi. Söz Fetö ile mücadeleye geldi. Yıllardır milli görüşün savunucusu olmuş, ve hali hazırda Saadet Partisi Genel Merkezinde ter döken üstad "Erdoğan'ı Fetö ile mücadelede samimi bulsam da partisini bulmuyorum,bu işi bile ticarete döktüler" dedi.
Daire başkanı lafın arasına girdi "Yok öyle bir şey  efendim, biz binlerce ilişkili memur attık teşkilattan" dedi ve ekledi "hatta darbe olsaydı ilk bizi asarlardı" diyerek en kral Reisçi benim demeye getirdi.
Bakan danışmanı sazı devraldı ve başladı daire başkanının kaldığı yerden,şöyle yaptık, böyle yaptık, demeye... Saadetli reis sordu "Şaban Dişli Külliye'de danışman oldu. Buna ne diyorsunuz?" Bakan danışmanı baktı ki daire başkanı pustu "Cumhurbaşkanın kendi tasarrufudur. Sorgulamak haddimize değildir" dedi. Şu danışmanların görüşürken "Ne diyeceksin? Almadan vermek Allah'a mahsustur" diyen çemberin hiç suçu yok demek ki...
Baktık ki olacak gibi değil  "hım" yaparak geçtik...

"Bizim bakan temiz"
Ankara'da yine bir devlet dairesinin sosyal tesisinde gazeteci arkadaşlara biraraya geldik. Bir de aramızda "Külliye'de sağlam bağlantısı olan, iş bitiren eski bir emniyet görevlisi vardı" uzun uzun anlatmaya gerek yok,bylock kullanan siyasilere iş geldi. İyi bir ıstihbarat gazetecisi olan arkadaşımız emniyet görevlisine "Bylock kullanan siyasi var mı?" ded, emniyetten emekli edilmiş ve Fetö ile mücadelesi çok eskiye dayanan bu dostumuz "Size desem ki hiç birinde yok inanır mısınız? ama şöyle diyeyim ki üst düzeyde yerlere bakan siyasilerin kardeşlerinde bile çıktı"dedi. Oradan bir gazeteci arkadaş söze girip görev yaptığı alandaki bakanı kast edip ben araştırdım "Bizim bakan temiz" dedi. Hepimiz güldük...


Millet Meral'i istiyormuş!
AK Partili bir üst düzey yönetici ve STK yetkilileri akşam üstü  AKP'lilerin buluştuğu Çukurambar'daki nargile keyfi yapılan mekândayız. Konumuz Meral Akşener'in kuracağı parti ve başarı ihtimali... Üst düzey yetkili "Kurşun da alalım boyunun ölçüsünü" dedi küçümser bir tavırla... Ben de "Meral Akşener  halkın gözünde 15 Temmuz  öncesi yaptğı başbakanlık açıklamasıyla her şeyi başlamadan bitirdi" dedim. Hükümete yakın STK yetkilisi Ak Partili yöneticiye de dönerek "Son 4 ayda 50 köy ve yaklaşık 20 ilçe gezdim gördüğüm kadarıyla gördüğüm kadarıyla millet reisin sözlerini yerine getirmesini bekliyor. Millet belediye başkanlarından tiksinmiş durumda..." dedi. Bendeniz de sordum: Peki darbeden hemen önce Meral Akşener'in 'Ben başbakan olacağım' çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz?" dedim. STK yetkilisi "Onu da Meral düşünsün" dedi. Çünkü buna ne Meral nede destekçileri cevap veremezler. FETÖ ile ilişkileri ayan beyan ortada... Meral Akşener'in hem günümüzde hem mazide karanlık duruşları var. 15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşu milletin nazarında şaibeli olan Meral Akşener'in, İçişleri bakanlığı döneminde İl emniyet müdürlerini atamak için hazırladığı dönemde Refah Lideri Erbakan hocaya ayrı farklı bir liste gösterip, Köşke çıkıp Demirel'e farklı bir emniyet ataması listesi onaya sunduğu henüz hafızalarda tazedir. Zira Erbakan'ın yol arkadaşı olan dönemin en önemli siyasi isimlerinden Recai Kutan Beyefendi, Meral Akşener'in bu atama ile ilk defa topluca FETÖ'cü yapılanmanın emniyette yapılandığını belirtiyor. Uzun lafın kısası Meral Akşener'in kuracağı parti daha kurulmadan bitik... Lakin AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 öncesi evvela partisindeki Fetö'cüleri, kabine değişikliği sonrasında kuracağı temiz kabine ile ekonomik reformlarla net bir zafer kazanacağını düşünüyorum.

18.09.2017 (Yavuz Selim Türk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Düğünde Cumhurbaşkanı Adayı Konuşulmuş