11 Temmuz 2020 Cumartesi
Kardeşliğimizi bozamazlar

Kardeşliğimizi bozamazlar

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, İzmir’de bir Alevi vatandaşın evinin duvarına yazılan küstah açıklamalara tepki göstererek, sağduyu çağrısında bulundu.

Türkiye’de son günlerde bazı İslam düşmanlarının birliğimize ve bütünlüğümüze kastettiğini vurgulayan Özdemir, aynı odakların geçtiğimiz yıllarda da bu oyunu sahnelemeye çalıştığını dile getirdi. Maraş, Sivas, Çorum’da provokasyonlardan kaynaklı yaşanan acı olayları hatırlatan Özdemir, “Alevi yurttaşlar üzerinden kirli emellerini hayata geçirmek isteyenlerin oyunları her zaman bozulmaya mahkûmdur. Bizim vatandaşlarımız dünyada milli şuura sahip sağduyulu tek toplumdur. Bu gibi provokasyonlara geçit vermeyiz” dedi.  

 Kirli eller devrede

Son yıllarda hükümete, devlete ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı özellikle Avrupa’nın bir karalama kampanyası başlattığına dikkat çeken Özdemir, bu kirli ellerin maşalarının ülkeyi içeriden karıştıracak kaos planlarını devreye sokmak istediğini dile getirdi. İzmir’de yaşanan provokasyonun da bu planın bir parçası olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Bizim kardeşliğimizi bozamazlar. Bizim tek bir devletimiz var. Bu şer güçler birliğimize, dostluğumuza ve kardeşliğimize en ufak bir leke getiremeyecektir” diye konuştu. 

80 milyon tek milletiz

Alevi vatandaşın evinin işaretlenmesinin provokasyon olduğunu kaydeden Özdemir, emniyet güçlerinin failleri en kısa sürede ortaya çıkaracağını söyledi. Özdemir, “Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Alevisiyle, Gürcüsüyle 80 milyon olarak tek milletiz. Tek yumruğuz ve al yıldızlı bayrağımızın altında yaşıyoruz. Yaşanan bu olayın hükümetimize karşı hayata geçirilmek istenen kirli bir plan olduğunu biliyoruz. Mezhepsel bir çatışma üzerinde ortaya çıkarılmak istenen kirli planların başarıya ulaşamayacağını bir kez daha vurguluyoruz” şeklinde konuştu

30.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz