27 Ekim 2020 Salı
Sinan Aygün: FETÖ'cü bir arkadaşım dedi ki, biz Mansur Yavaş'ı...

Sinan Aygün: FETÖ'cü bir arkadaşım dedi ki, biz Mansur Yavaş'ı...

CHP'li Sinan Aygün, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş'ı FETÖ'nün ikna ettiğini söyledi.

İsmi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın rüşvet istediği iddialarıyla gündeme gelen CHP eski Milletvekili Sinan Aygün, Beyaz TV'de katıldığı Dinamit programında çarpıcı açıklamalara imza attı.

Yavaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında aracılık yaptığını söyleyen Aygün, "Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında aracılık yaptım. Doğru ben Mansur Yavaş Beyi aradım ofisime davet ettim. Bizim o zaman ki ofis Çukurambar'daydı öğlen yemeğine dedim ki Mansur Bey, ben CHP'liyim orada da çok mutluyum. Sayın Genel Başkan'ın talimatı doğrultusunda biz sizi partimizden aday yapmak istiyoruz dedim. Mansur Yavaş havaya fırladı. Ya sen bana bunu nasıl teklif edersin dedi. Benim hayatım yıllarca bunlarla mücadeleyle geçmiş dedi. Ben ülkü ocaklarından geliyorum dedi. Ben bunu kendime hakaret sayarım dedi. Bir dakika dedim dur yavaş. Biz de sağ gelenekten geldik. Biz de Elhamdülillah Müslümanız. Bu nasıl bir konuşma dedim. Sonra gittim genel başkanım böyle oldu." dedi.

"Bu adam bana ağır laflar söyledi. Bunu hakaret algıladı." diye konuşan Aygün, "Aman dedim ben bu duruma düştüm başkasını yollamayın dedim. Aradan bir mühlet geçti.Benim de FETÖ'cü olduğunu bildiğim bir arkadaşım dedi ki ‘Biz Mansur Yavaş'la görüşüyoruz. Biz bunu CHP'ye alacağız' dedi. Dedim ‘Deli misiniz ya?' Bu adam bunları söyledi. Bana FETÖ'cü dediği için bunları anlatıyorum. Mansur Yavaş'ın adaylığı açıklandı. Bununla ilgili de zaten Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı bir suç duyurusunda daha bulunacağım. Yapacağım şu, vereceğim telefon numaralarını Mansur Yavaş kaç sefer konuşmuş. Devletimiz bunu bulur." ifadelerini kullandı.

Aygün şöyle konuştu:

"Konuştuğu bu adam şu anda nerededir? Nereye gitmiştir? Hangi dosyayla yargılanmaktadır? Müebbet almış mıdır almamış mıdır? 4 tane telefon numarası vereceğim. Hadi bakalım işin içinden çıksın Mansur Efendi… Devreye giren FETÖ'cüyü savcılığa vereceğim dilekçemde söyleyeceğim. Şimdi savcılar duydu bunu izliyorlardır. Bu FETÖ'cülerden bir tanesi cezaevinde, bir tanesi FETÖ davasında yargılanıyor. Öbür ikisi de kaçak. Bizim Ankara Ticaret Odası'nın camını çerçevesini kıran ekibin içindeki adam. Mansur Yavaş'ın en iyi adamı. Benim ATO Başkanlığı seçimimde odayı basanlar, odanın camlarını kıranlar, beni tehdit edenler, bana su getirenler, bu sene odaya aday olmada bak senin de Ergenekon davan var. Bunu da bağlarız diyen FETÖ'cülerle Mansur Yavaş, kaç defa konuşmuş. Telefonları bende var. Doğru o isim Ayhan Atalay. Mansur Yavaş'ı CHP'den aday olmaya Ayhan Atalay ikna etti. Bu grup içerisinde de bir tane etkin pişmanlıktan faydalanan arkadaşımız var. O gitti bunların hepsini anlattı.Yani şunu söylemek istiyorum. Bana FETÖ'cü diyen önce kendisine baksın. Bir de bir mesaj daha vereyim Mansur'a ve bir takım kişilere, artık bu işi iyice sıkıntıya götürdüler. Çok fazla da üstümüze gelmesinler. Bunu alan alır. 2014 Belediye Başkanlığı Seçimleri'nin hesabını sorarım onlara ben. Bu mesajı alması gerekenler aldılar. Benden sonra bu işi takip eden Milletvekili Bülent Kuşoğlu'dur. Bülent Kuşoğlu takip etti bu işi. Bülent Kuşoğlu bitirdi işi.Bülent Kuşoğlu'nun ağabeyi Genelkurmay istihbaratta FETÖ'den açığa alındı. Ordudan atıldı."

21.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz