19 Mayıs 2022 Perşembe
ŞAHİN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

ŞAHİN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile düzenlenen kahvaltı programında Gaziantep'te görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

MEHMET GÜNGÖRDÜ/GAZİANTEP

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile düzenlenen kahvaltı programında Gaziantep'te görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Medya sektörünün sorunlarının konuşulduğu programda Şahin basında yenilenme ve birlik mesajı verirken, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (GASKİ) 8 yılda yaptığı altyapı yatırımları, Düzbağ İçme Suyu Projesi ve tesisleşme çalışmaları hakkında bilgi aktardı.
Şahin, basında yenilenme ve birlik mesajı verdi.

Gazetecilik mesleğinin, mesaisi ömür boyu süren, telaş ve fedakarlığı günün her anına yayılan çok önemli bir meslek olduğunu belirten Şahin, “10 Ocak önemli bir gün. Çalışan gazeteciler gerçekten çok önemlidir. Özellikle şimdi baktığımızda bu bölge, bu ülke için ne kadar emek verdiğinize şahidim. Özellikle son 20 yılına şahidim. 20 yıl önce ilk milletvekili olduğumda birlikte yola çıktık. Yola çıktığımızda ne saçımızda bu kadar beyaz vardı ne de gözümüzün altında bu kadar kırışıklık vardı. Artık 55 yaşına göre baktığımızda 20 yılda nereden nereye geldiğimizi görebiliyorum.” dedi.

“Herkes çalışan gazeteci olamaz”

Şahin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü çok önemsediğini belirterek, “Gerçekten sektör çok önemli. Sektörün çok ciddi sorunları var. Sektörün sağlıklı büyümesi lazım. Sektörle ilgili gidecek çok yol var. Sizin sorununuz, bizim sorunumuz. Sizin sevinciniz, bizim sevincimiz. Sizin kaderiniz, bizim kaderimiz. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Herkes bu masada olamaz. Herkes çalışan gazeteci olamaz. En zoru seçtiniz. Büyük bir mücadele veriyorsunuz. Hakkın ve hakikatin yanında durmanın bedeli var. Bu bedel öyle kolay bir bedel değil. Özellikle bu dönemde çok daha zor. Alın teriyle, emeğiyle ve işinin hakkını vererek çalışan herkesten biz razıyız. Hakikati söylemek Haktan yana olmak hem halkın güvenini tesis ediyor hem de Hakkın rızasını sağlıyor. Hem güven tesis ediyor hem istikrar tesis ediyor hem de kaliteyi getiriyor. Toptan kalite yağdırıyor. O yüzden siz bizim için çok önemlisiniz, kıymetlisiniz.” ifdadelerini kullandı.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nde gazeteciler bir araya geldi

“Sektörün birlikte hareket etmeye ihtiyacı var”

“Hepimiz aynı gemideyiz” diyen Şahin, “Bizim bu şehre, bu bölgeye, bu ülkeye ve bu millete dair hayallerimiz, aşklarımız, imanımız var. İman varsa imkan da vardır. O yüzden sektörün sorunlarını biliyoruz. Sektör çok zor bir dönemden geçiyor. Farklı düşünebilirsiniz, farklı sıkıntılarınız olabilir. Birbirinizin evine gitmeyebilirsiniz, birbirinizle ailece görüşmeyebilirsiniz ama bizim profesyonel düşünmemiz lazım. Sektörün sorunlarına ortak çözüm üretecek raporlamayı hızlandırmamız lazım. Bunu damdan düşen öğretiyor. Sizden istirhamım; birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz ama sektörün birbirine saygıya ihtiyacı var. Sektörün birlikte hareket etmeye ihtiyacı var. Yoksa sektör çökecek sektör çöktüğünde şehir çöker.” şeklinde konuştu.
“Genç işsizliği önlememiz lazım”
İletişim mezunlarının işsiz kalmaması gerektiğini belirten Şahin, “Ortalık iletişim mezunu dolu ama iş bilen yok. Teori ile pratiği birleştiremiyoruz. Genç işsizliği önlememiz lazım. Her şeyin başı beşeri sermayedir. Bu iletişim mezunu çocukları sizin baktığınız yerden yetiştirmemiz lazım. Güzel projeler üretelim. Türkiye'ye örnek olalım. Beşeri sermaye yetiştirelim. Yeni nesil medya geliyor. Geleneksel yapı çok önemli, hakkın ve hakikatin yanında durmak en önemlisidir. Gerçekten halkın, ‘bu adam söylüyorsa doğrudur’ diye söyletmek çok önemlidir. Fakat kendimizi geliştirmemiz lazım.” diye konuştu.

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA YÜZDE 50 SU İNDİRİMİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, verdiği müjdeyle şehirde yaşayan dul, yetim, 65 yaş üstü ve sosyal yardımdan faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşların kullandıkları içme suyunun birinci kademe mesken tarifelerinin yüzde 50’sinin Büyükşehir Belediye tarafından verileceğini açıkladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle verilen kahvaltı programında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Medya sektörünün sorunlarının konuşulduğu programda Başkan Fatma Şahin basında yenilenme ve birlik mesajı verirken, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (GASKİ) 8 yılda yaptığı altyapı yatırımları, Düzbağ İçme Suyu Projesi ve tesisleşme çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Başkan Şahin konuşmasında şehirde yaşayan dul, yetim, 65 yaş üstü ve sosyal yardımlardan faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yeni bir uygulamaya gidildiğini müjdeleyerek kullandıkları içme suyunda 0-12 metreküp olan birinci kademede mesken tarifelerinin yüzde 50’sinin Büyükşehir Belediyesince karşılanacağını belirtti.

ŞAHİN: HERKESİN SUYA ZAM YAPTIĞI BİR DÖNEMDE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA DESTEK ELİ UZATIYORUZ

Konu hakkında yaptığı konuşmada Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak zor bir karar aldıklarını belirten Başkan Fatma Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Çevremizde herkesin yetim, yoksul, yaşlı, mağdur gruplar için sabit gelir çok önemli. Bu nedenle bizim giderleri azaltarak gelirleri artışa geçirmemiz lazım. Geçtiğimiz günlerde inşaat sektörünün temsilcileriyle de bir araya geldik. Belediye olarak üzerimize düşen indirimi onlar için de gerçekleştirmiş elimizden gelen desteğin sözünü vermiştik. Gaziantep’te en zor durumda olan vatandaşları büyükşehir olarak fonlama kararı aldık. Bu bahsettiğim ihtiyaçlı vatandaşlar için yüzde 50 suda indirime gidiyoruz. Herkesin suya zam yaptığı bir dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek eli uzatıyoruz.”

11.01.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz