5 Ağustos 2020 Çarşamba
Mustafa Destici: CHP ava giderken avlandı

Mustafa Destici: CHP ava giderken avlandı

‘Külliye’ye giden CHP’li’ iddiasına ilişkin, BBP lideri Mustafa Destici açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara’da partisinin kongre sürecine ilişkin düzenlenen toplantı sonrası  soruları yanıtladı. “Türkiye kucaklaşıyor, birlikte buluşuyor” sloganıyla yeni bir çalışma sürecine girdiklerini söyleyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “29 Ocak 1993 yılında kurulan partimiz 29 Ocak 2020’de 27’nci yılımızı dolduracağız. Türkiye’ye ve Türk milletimize faydalı olmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni partilerin kurulma aşamasında olduğu bu süreç içerisinde ilçe ve il kongrelerini gerçekleştireceğiz. Biz ister iktidar olsun, ister muhalefet olsun herkese yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Bu ülke, bu millet bizim. Bunların zarar görmesini istemiyoruz. Bu doğrultuda gerek Alperenler, gerekse Büyük Birlik Partisi (BBP) her türlü fedakarlığı yapmıştır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin kararlı duruşu bizim için önemlidir”

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte emperyalist çevreler tarafından abluka altına alındığını belirten Destici şöyle devam etti; “Barış Harekatı maalesef bir işgal olarak görüldü. Kendi meclisimizde bile bu cümleler kuruldu. NATO’nun ve üyesi olan birçok ülke YPG/PYD’yi terör listesine almaması bir kasıttır. Türkiye’nin kararlı duruşunun sonuna kadar devam ettirilmesini önemli buluyoruz. Bu duruştan vazgeçmemeliyiz.

“Kumpas girişimi ortaya çıktı”

 “Ana muhalefet partisi CHP geçtiğimiz günlerde ‘Külliye’ye giden CHP’li’ iddiasıyla gündeme geldi. Siz bu olayı ve sonrasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Destici, “Ava giden avlandı. Burada aslında bir fotoğraf ortaya çıktı. Türkiye’de daha önce kamuoyunda duayen diye bilinen gazetecilerin gerçek yüzü de ortaya çıkmış oldu. Hem Cumhurbaşkanı’nı, hem CHP içerisinde kişi ve grupları hedef alan bir kumpas girişimi ortaya çıktı. Bu girişim boşa çıktı. Maalesef Türk gazeteciliğine bir leke düştü. Bu olayın kökü nereye gidiyorsa, kim bu işi organize etmişse bulunup cezalandırılmalıdır. Türkiye artık kendi gündemine dönmelidir. Bunlara odaklanmalıyız” cevabını verdi.

30.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz