27 Ekim 2020 Salı
İmamoğlu "AK Parti yapamadı, ben yapacağım" diyordu... Beceremedi!

İmamoğlu "AK Parti yapamadı, ben yapacağım" diyordu... Beceremedi!

İBB AK Parti'nin idaresi altındayken yapımı durdurulan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nın yapımını tekrar başlatarak "Bitirilemeyeni bitireceğiz" edebiyatı yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tünel kazma makinesi

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı törenle Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nda çalışmalara yeniden başlanmış ve tünel açma makinesinin törenin ardından Sancaktepe İstasyonu şantiye alanına indirileceği belirtilmişti. Ancak aradan yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen makine henüz şantiye alanına indirilemedi.

Açıklama yapılmadı

Haberler.com'un haberine göre, 2022 yılının son çeyreğinde hizmete girmesi planlanan metro hattında TBM makinesinin henüz şantiye alanına indirilememesi ve konuyla ilgili de herhangi bir açıklama yapılmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Hemen bitirecekti

CHP İstanbul milletvekili Gökhan Zeybek ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün de katıldığı törende İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullanmıştı: "Bugün, bir başka hattın başlangıcını gerçekleştiriyoruz. Bu hat, önemli bir hat. Bu hattın önemini bölgede yaptığımız konuşmalarda dile getirmiştim. Artık gün, hizmet günü. Bu hattın hayata geçmesiyle ilgili finansman konusu ile ilgili yoğun bir çalışma ortaya koydu arkadaşlarım. 2 yıldır duran bu şantiyenin hareketlenmesiyle ilgili bulunan finans kaynağıyla beraber, bu hattın imalatçısı cesur firmalarımızın da katılımıyla sürece başlamış bulunuyoruz. İnşallah bu süreç hızlıca bitsin istiyoruz. Ekonomi hem ülkemizde hem dünyada kolay bir süreç yaşamıyor. Finansman, 2 yıl öncesinden çok daha kötü durumda şimdi. Alman Deutsche Bank'ın da bu sürece güven duyması ve katkı sunması da önemlidir. Teşekkür ediyorum iş birlikleri için."

 

24.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz