5 Ağustos 2020 Çarşamba
HER KESİME EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ

HER KESİME EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ

Eğitim Birsen Gaziantep şube Başkanı Ahmet Gök ve yönetimi ile basın mesupları kahvaltıda bir araya geldi.Sendika binasında gerçekleşen Eğitim Birsen Gaziantep Şube başkanı Ahmet Gök, sendika binasında yaptıkları faaliyetlerden bahsetti.

 MEHMET GÜNGÖRDÜ

  Eğitim Birsen Gaziantep şube Başkanı Ahmet Gök ve yönetimi ile basın mesupları kahvaltıda bir araya geldi.Sendika binasında gerçekleşen Eğitim Birsen Gaziantep Şube başkanı Ahmet Gök, basın mensuplarını binayı gezdirerek sendikanın yaptığı faaliyet ve hizmetlerden bahsetti.

 Yeni hizmet binasının memleket ile derdi olan herkese ev sahipliği yapmasını istediklerini söyleyen Ahmet Gök, "Bu açtığımız merkez,sadece Gaziantep  Eğitim Bir-Sen'in değil, buradaki memleket derdi olan, bayrak derdi olan, medeniyet derdi olan, yarına ilişkin kaygıları ve idealleri kavgaları olan insanlarımızın tamamına ev sahipliği yapsın, tamamının çalışmalarına mutfak olarak hizmet etsin. Çünkü bu yapı ona hizmet ettiği sürece bizim açımızdan kıymetlidir" şeklinde konuştu.

 Gök;Üyelerimize yönelik İngilizce  kursumuz, Arapça kursumuz ve Kur'an-ı Kerim kursumuz devam ediyor. Yine üniversiteye hazırlanan ve üniversiteyi kazanmış olan öğrencilerimize yönelik tarih okumaları olan “Ecdadın İzinde Yürüyoruz” programımız her cumartesi yapılıyor.  Bir Bilenle Bilge Nesil projemiz devam ediyor.  Rehberlik komisyonumuzun yapmış olduğu madde bağımlılığına karşı programlar devam ediyor.  

            

AYNI ZAMANDA HİZMET SENDİKACILIĞIDA  YAPIYORUZ

Sendikacılığı biz sadece sosyal, ekonomik ve hukuksal haklar  alanında değil aynı zamanda hizmet sendikacılığı olmadığın hatırlatan Gök, üyelerimizin kişisel gelişimi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.  Aynı zamanda davamızın bize yüklemiş olduğu misyonu yerine getirmek için çalışmalar yürütüyoruz.

 Bizi sağcı-solcu diye birbirimize düşürdüler. Bizi alevi-sünni diye birbirimize düşürdüler. Şimdi de pkk belasını başımıza salmışlar,  buradan bir Kürt-Türk kavgası çıkartma peşindeler ama başaramayacaklar.   Geçenlerde gördünüz Trump'ın attığı tweet’i; Kürtlerle Türkler bin yıldır düşmandır diyor. Ben bunun açıklamasına karşı bir açıklama yapmıştım ve demiştim ki; “Erbakan Hoca Böyle zamanlarda derdi ki, “hadi oradan, hadi oradan.”  Ben de diyorum ki, Hadi oradan.” Kürtlerle Türkler 1000 yıldır kardeştir. Trump gönlünden geçeni söylüyor ama nafile.

BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR

 Bu bölgedeki Kürtler Türkler Araplar birbirine düşman olsun isteniliyor.  Alparslan'ın ordusundaki Kürtleri nereye oturtacaksın.  Selahattin Eyyubi'nin ordusundaki Türkmenleri nereye koyacağız. Biz ne zaman  birlik olmuşsak gitmişiz Selahattin-i  Eyyubi ile Kudüs'ü fethetmişiz,  Alparslan ile Anadolu'nun kapısını İslam'a açmışız , Fatih Sultan Mehmet ile çağ açıp,  çağ kapatmışız.

 Gök;Dolayısıyla bizim ihtiyacımız olan şey nedir; birlik ve beraberliktir. Biz bunun şuurunda olan bir teşkilatız.  Peki Türkiye'de bu birlik ve beraberliği kim sağlayacak.  Bugün Gaziantep'te 25000 üyesi olan bir teşkilatız.  Türkiye genelinde 1100000 sayısına  ulaşmış bir teşkilatız.  Dolayısıyla bu memleketin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin mayası biziz ve bu ülke için kim var denildiğinde biz hiçbir zaman sağımıza solumuza bakmamış,  hemen meydan yerine çıkmış ve “BEN VARIM” demişizdir. Biz böyle bir teşkilatız.  Bu teşkilat ümmetin gözbebeği bir teşkilattır dedi.

 

 

30.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz