11 Temmuz 2020 Cumartesi
GÜNLÜK ÜRETİLEN 10 BİN MASKE HALKA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

GÜNLÜK ÜRETİLEN 10 BİN MASKE HALKA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs salgınına karşı verilen ulusal mücadelede çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları, son günlerde en çok ihtiyaç duyulan maske üretimine başladı.

MEHMET GÜNGÖRDÜ/GAZİANTEP

Dünya gündeminde geniş yankı uyandıran Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı önlemler tüm hızıyla alınırken, kullanılan materyaller arasında bulunan ve tedarik sıkıntısı çekilen maske ihtiyacına karşı Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Bünyesinde bulundurduğu şehrin göz bebeği olarak adlandırılan GASMEK, 21 usta öğretici ve 8 biçki dikiş kursiyeriyle maske üretimine başladı. Kurs merkezinde Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun günlük 10 bin maske üretilecek. Üretilen maskeler, halka ücretsiz olarak dağıtılacak, Corona Salgını’na karşı sahada çalışan Büyükşehir Belediyesi personellerine temin edilecek.

 

Gaziantep Valiliğiyle koordineli olarak yapılan faaliyette çalışan kursiyerler, Corona tehdidinin ortadan kalktıktan sonra başka iş yerlerinde istihdamı sağlanacak.

25.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz