30 Mayıs 2020 Cumartesi
Diyanet'in Atatürk'le bir sorunu yok! Düşün artık yakamızdan

Diyanet'in Atatürk'le bir sorunu yok! Düşün artık yakamızdan

Son günlerde Diyanet camiasına yönelik yapılan karalama kampanyalarına Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar tepki gösterdi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Denizli Tavas İlçe Müftüsü Hanifi Özlen hakkında Türk bayrağını camiden kaldırttığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Diyanet camiası ile problemi olan kesimlerin ‘Müftü bayrak indirtti’ şeklinde yalan beyanlarda bulunduğuna dikkat çeken Bayraktutar, Müftü Özlen’in bayrağın daha görünür ve yüksek yere asılması isteğinin, camiden bayrağı indirttiği yönünde iftira kampanyasına dönüştürüldüğünü dile getirdi.

Fitneye sebebiyet veriyorlar

Diyanet camiasını milli değerlere karşı hürmetsiz olmakla suçlayanların şehidimizin son örtüsüne hürmetsizlik ettiklerini ifade eden Mehmet Bayraktutar, “Bizi diline dolamaya çalışanlar ‘şu ezanların dinin temeli’ olduğunu unutuyorlar. Diyanet mensupları olarak bizlerin bu memlekette doğumdan ölümümüze kadar bayrak sevgisiyle yetişen bireyler olduğumuzu, bayrağımıza yapılan saygısızlığı hainlik olarak gördüğümüzü bildikleri halde, bu şekilde çirkin iftiralarla, yanlış beyanatlarla fitneye sebebiyet veriyorlar” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu devletin en değerli kurumlarından biri olduğunu dile getiren Bayraktutar, hiç kimsenin Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’le, bağımsızlığımızın göklerdeki mührü bayrağımızla aralarına girmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.  

Düşün artık yakamızdan!

Diyanet camiasına yönelik karalamaların gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Bayraktutar, “Her gün yeni bir karalama kampanyası ile gündeme gelmeye çalışanlara ‘düşün artık yakamızdan’ diyerek sesleniyoruz. Bizi değerlerimizle sorunlu göstermeye çalışan hastalıklı zihniyetler iyi bilsinler ki kendi şizofren bakış açılarına hiç bir din görevlisini kurban etmeyiz. Biz değerlerimizle müsemma bir milletiz. Diyanet mensuplarının ülkesine, milletine bağlılığını sorgulamak kimsenin haddine değildir. Bu güzide camianın mensupları yeri ve zamanı geldiğinde 15 Temmuz’da olduğu gibi vatanları için, milleti için, bağımsızlığı için, milli iradesine sahip çıkmak için canlarını ortaya koyacaktır” dedi.

 

 

 
8.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz