19 Mayıs 2022 Perşembe
Bu nasıl yönetmelik, bu nasıl kafa! 10 Kasım törenine katılmayan öğrenciye tehdit

Bu nasıl yönetmelik, bu nasıl kafa! 10 Kasım törenine katılmayan öğrenciye tehdit

Türkiye genelinde planlı şekilde 10 Kasım törenlerinde bazı okullarda küçük çocukların Mustafa Kemal’e secde ettirilmesi infiale neden olurken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde törene katılamayan bir öğrencinin tehdit aldığı öğrenildi.

10 Kasım törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal’in önünde secde ettirilmesi toplumda büyük infiale yol açtı. Organize ve planlı şekilde gerçekleştirildiği ortaya çıkan rezalet sonrası bir skandal kararın da Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde verildiği öğrenildi.

Törene katılmayan öğrenciye ceza

10 törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal’in posterleri önünde secde ettirilmesinin yankıları sürerken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde de 10 Kasım törenine katılmayan bir öğrencinin hedef alındığı ortaya çıktı. Okul yönetiminin törene katılmadığı gerekçesiyle bir öğrenciye gönderdiği dilekçe ile hesap sorduğu ve törene neden katılmadığının belge ile bildirmemesi halinde kınama cezası uygulayacağı öğrenildi. Dilekçede, öğrenciye kınama cezası verilmesi durumunda sadece başarıya göre verilen takdir ve teşekkür belgelerinden de mahrum bırakılacağına yer verildi.

Okul yönetimi tarafından, törene katılmayan öğrenciye gönderilen dilekçede, öğrencinin yoklama listesinde törene katılmadığının tespit edildiği bildirilirken, “Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği disiplin bölümünün 164. Maddesi 1 f ve 24 bendi gereği kınama cezası gerektiren davranış işlenmiş bulunmaktadır. Kınama cezası alan öğrenci, yönetmelik gereği takdir ve teşekkür belgesi alamamaktadır. Törene neden katılmadığınızı belgeleri ile birlikte açıklayınız?” ifadeleri yer aldı.

16.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz