19 Mayıs 2022 Perşembe
Bingöl Üniversitesi Senato Odasında Mezuniyet Töreni Yaptı

Bingöl Üniversitesi Senato Odasında Mezuniyet Töreni Yaptı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Bingöl Üniversitesi senato odasında yapıldı.

MEHMET GÜNGÖRDÜ/BİNGÖL

 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, senato odasında Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Fakülte Dekanlar, birim amirleri ve bölüm birincisi öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

Üniversite senato odasında düzenlenen törende Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Pandemi süreci bizleri ve öğrencilerimizi olumsuz etkiledi. Gönül ister ki öğrencilerimizin aileleri ile birlikte toplu mezuniyet töreni olsun; fakat bugünkü koşularda bu mümkün olmadı. Ama burada bulunan öğrencilerimiz mezun olan tüm öğrencilerimizi temsil etmektedir. Unutmasınlar ki gönlümüz onlarla beraberdir. Üniversiteler öğrencileri ile güzel, inşallah en kısa sürede bu salgın atlatılır, yeniden öğrencilerimize kavuşuruz. Mezun öğrencilerimize ömür boyu başarılar diliyor, eğitim hayatlarına devam edecek öğrencilerimizi de en kısa sürede kampüsümüzde görmeyi temenni ediyorum” dedi.

 

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü birincisi İpek Bozbayır öğrencileri temsilen yaptığı konuşmasında, “Buruk bir sevinç yaşıyoruz, mezuniyet töreni bizlere bu şekilde nasip oldu. Çok güzel bir 4 yıl geçirdik, acısıyla tatlısıyla güzel tecrübeler edindik. Eğitiminize katkı sunan başta Rektörümüz olmak üzere tüm hocalarıma teşekkür ediyor, tüm arkadaşlarıma bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Mezuniyet töreni öğrencilere verilen belgelerden sonra hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.

8.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz