6 Haziran 2020 Cumartesi
DÜNYA KUPASI GAZİANTEP’TE OYNANSIN

DÜNYA KUPASI GAZİANTEP’TE OYNANSIN

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı kendi evinde ağırladığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı’nı 3-1 mağlup ederek, ligdeki çıkışını sürdürdü.

 MEHMET GÜNGÖRDÜ/GAZİANTEP

Sezona hızlı başlayarak içerde ve dışarda aldığı farklı galibiyetlerle rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,Milat Gazetesine konuştu.

 

 HEDEFİMİZE DOĞRU İLERLİYORUZ

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Onursal Başkanı Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, takımın çıkışını sürdürdüğünü belirterek: “Lige iyi bir başlangıç yaptık deplasman ve kendi evimizde oynadığımız maçları kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Alınan galibiyetten ve ortaya konan futboldan dolayı teknik ekibi ve oyuncularımızı kutluyorum” dedi.

 SONUÇTAN MEMNUNUM

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Antrenörü Halil İbrahim Köprülü, alınan sonuçtan mutlu olduğunu ancak ortaya konan futboldan memnun olmadığını belirterek, “Ligin dördüncü haftasında kendi evimizde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı’nı ağırladık ve ev sahibi takım olma avantajımızı da kullanarak birçok gol pozisyonlarına girdik. Ancak takımın oyunundan memnun değilim. Bu karşılaşmadan 3-1 galip gelip haftayı kayıpsız geçirdik. Önümüzdeki haftalarda eksiklerimizi gidereceğiz” dedi.

 HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, takımın ligde iyi bir çıkış yakaladığını belirterek,

"Ampute Süper Ligi'nde Şahinbey Belediye Spor klubümüz 4 maçta 4 galibiyetle liderliğini sürdürüyor.4 maçta 26 gol attı 2 gol yedi. 6-24 avarajla açık ara liderliğini sürdürüyor. İnşallah sezon sonuna kadar liderliğini sürdürür ve geçen yıl olduğu gibi şampiyon olmak istiyoruz. İstikrarlı bir şekilde çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Mayıs ayında da Dünya Şampiyonluğu Ligi yapılacak,onuda Gaziantep'miz ve Şahinbey'imiz için dünya kupasını memelektimize getirmek istiyoruz. Turnuvanın nerde yapılacağı belli değil, biz talip olduğumuzu söyledik. İnşallah kabul edilirse Dünya Şampiyonlar Ligi Gaziantep'te oynanacak dedi.

CENTİLMENCE OYNAYALIM,CENTİLMENCE KAZANALIM

Başkan Tahmazoğlu,  Ampute Futbol Takımı'nın diğer futbol takımlarına nazaran, daha centilmence, daha nezaketle  ve kavgsız gürültüsüz oynandığını belirterek;

"Sporun centilmence oynanıp şehrin tanıtımına ciidi bir katkısı var. Bizim  bu anlamda takımımıza da baştan söylediğimiz; centilmence oynayalım, centilmence kazanalım. Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle oynadık, haftaya Malatya'yla oynayacağız.  Gittiğimiz şehirlerde Gaziantep'imizi tanıtmış oluyoruz. Aslında Ampute Takımının maçları daha zor oluyor, ciddi bir mücadele veriyorlar. Düşme, ve çarpışma  riski daha fazla olmasına rağmen arkadaşlarımızı  gösterdikleri mücadele ve centilmenlikerinden dolayı taktir ediyorum."dedi.

 

26.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz